fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Interdyscyplinarny wykład w pięciu częściach

Dyskusja rozpoczęta w trakcie promocji książki „Kultura a rozwój” będzie kontynuowana drugiego dnia kongresu OEES
Fotorzepa, Klaudyna Schubert
Czy istnieje związek między kulturą a gospodarką? Okazuje się, że takich związków jest wiele, a według nowej klasyfikacji wspólnym źródłem obu tych działalności jest ludzka kreatywność.

O tym, jak kultura wpływa na gospodarkę i jakie ma znaczenie, dyskutowali uczestnicy spotkania poświęconego nowemu, drugiemu wydaniu książki „Kultura a rozwój" (wyd. Nieoczywiste), które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

Podręcznik do kultury

„Kultura a rozwój" jest nietypowym podręcznikiem do ekonomii kultury. Składa się z pięciu części. W pierwszej autorzy wyjaśniają znaczenie podstawowych pojęć, takich jak kultura, dziedzictwo czy rozwój. W drugiej systematyzują wiedzę na temat polskiego sektora kultury.

W części „Dziedzictwo jako zasób" pokazują, jak dziedzictwo przyczynia się do rozwoju społecznego i podają praktyczne wskazówki, jak wykorzystać ten potencjał. W czwartej części omawiają problematykę kreatywności, innowacyjności oraz nowych wzorów uczestnictwa w kulturze. W ostatniej części wszechstronnie omawiane są relacje pomiędzy kulturą a wolnym rynkiem.

Książka prezentuje bardzo oryginalne ujęcie pro...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA