Małgorzata Stuch

Elektryk? Najlepszy z dopłatą

50 proc. wartości roweru elektrycznego, ale nie więcej niż 2,5 tys. złotych, mogą otrzymać mieszkańcy Gdyni na zakup jednośladu. Nie brakuje samorządów, które rozważają podobne rozwiązania.

Kopciuchy nadal będą truć w Małopolsce. „Tani populizm, chora decyzja”

Radni Sejmiku Małopolskiego po burzliwych, kilkugodzinnych obradach zmienili wczoraj uchwałę antysmogową i odroczyli obowiązek wymiany kopciuchów w małopolskich gminach aż do 30 kwietnia 2024 roku.

Zielone atrakcje magnesem dla turystów. W miastach przybywa lasów

Miasta prześcigają się w pomysłach na urządzanie terenów zielonych. Wystarczy wspomnieć zielone ściany, parki kieszonkowe czy zielone przystanki. Ale niektórzy idą znacznie dalej.

Kraków ochroni bzyga i klecankę. „Przyroda zadomowiła się tu sama”

Krakowski kamieniołom Libana to pierwszy tego rodzaju użytek ekologiczny w Polsce. Miejsce jedyne i niepowtarzalne.

Brakuje kierowców i motorniczych, więc miasta tną linie komunikacji publicznej

Likwidacja części linii, skrócenie innych, mniej autobusów i tramwajów na ulicach. To tylko część niekorzystnych zmian, które przywitały pasażerów po wakacjach.

Smoki zaleją ulice Krakowa? Na początek staną w dwóch dzielnicach

Wrocław ma słynne krasnale, Kraków będzie miał smoki. Stolica Małopolski właśnie tworzy smoczy szlak, czyli szczególną spacerową trasę dla mieszkańców i turystów.

Czy fiakrzy znikną z Krakowa?

Krakowski Rynek bez dorożek? Niewyobrażalne – powie większość mieszkańców i turystów. Bo dorożki, jak Sukiennice i gołębie na Rynku, to symbol miasta.

Kraków usuwa z ulic wraki rowerów

Krakowscy strażnicy miejscy odholowują nie tylko stare, niesprawne samochody, ale też rowerowe wraki.

Autobus na wodór jeździ w Krakowie

Od piątku 24 czerwca krakowianie jeżdżą autobusem zasilanym wodorem. Autobus kursuje na regularnej linii nr 128 z Płaszowa do Prądnika Czerwonego.

Wróci nocna prohibicja w Krakowie?

Władze Krakowa rozważają wprowadzenie zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach. Wkrótce w tej sprawie mają ruszyć konsultacje społeczne.