Małgorzata Stuch

Krakowianie czekają na grzebowisko zwierząt

Poznań to kolejne miasto, które przymierza się do budowy cmentarza dla zwierząt. Poznański samorząd wytypował już miejsce, gdzie grzebowisko powstanie.

Pasażerowie narzekają na klimatyzację… albo jej brak

,Niezadowoleni z systemu chłodzenia pojazdów pasażerowie starają się często sami „regulować” temperaturę w pojazdach komunikacji publicznej. Co na to miejscy przewoźnicy?

Kraków ma wakacyjnych „pomagaczy”

Poinformują, jak najszybciej dojść na Wawel, podpowiedzą, co najlepiej zobaczyć w muzeum. Mogą też ostrzec, że nie wolno pić piwa na ulicy, czy pomóc przy wymianie waluty w kantorze. Miejscy „pomagacze”, czyli City Helpers, od lipca pracują na ulicach Krakowa.

Uratowane książki i meble pomogą zmniejszyć ilość odpadów

Zaczęło się od zagospodarowania wyrzuconych książek, a zakończyło – przynajmniej na razie – na renowacji starych mebli.

Brak zieleni, na rynku upał. Posadzą drzewa?

Centralne place wielu polskich miast są betonowymi pustyniami. Nowoczesnymi, bez drzew i cienia za to zwłaszcza latem rozgrzanymi ponad normę.

Bilety droższe czy tańsze? Miasta szukają złotego środka

Wiele dużych miast wprowadziło w tym roku podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Od tej zasady pojawiają się jednak wyjątki.

Kraków pomoże sąsiadom w wymianie kopciuchów

600 dni dla czystego powietrza – to nazwa projektu, którego zadaniem jest przyspieszenie wymiany nieekologicznych źródeł ogrzewania na terenie Metropolii Krakowskiej.

Prezydent Krakowa: metro w naszym mieście nie ma sensu

O budowie metra w Krakowie i o tym jakie powinno być mówi się od wielu lat. To nic dziwnego, bo stolica Małopolski jest jednym z bardziej „zakorkowanych” miast. Prezydent miasta Jacek Majchrowski poinformował natomiast w wywiadzie na profilu miasta, że budowa klasycznego metra w Krakowie jest bez sensu i po prostu się nie opłaca.

Strefy czystego transportu. Z oporami, ale będą

Wkrótce miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą musiały wyznaczyć strefy wolne od pojazdów spalinowych.

Powstanie nowe, zielone centrum Krakowa?

Kraków przymierza się do utworzenia Kwartału klimatycznego. To urbanistyczny projekt wpisujący się w działania miasta, które mają przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu.