Małgorzata Stuch

Jak powiększyć mieszkanie? „Sceny balkonowe” w Krakowie i Tarnowie

Mieszkańcy starych peerelowskich bloków w Tarnowie i Krakowie masowo „powiększają” swoje mieszkania. Jak? Dobudowują balkony.

Polskie miasta będą „laboratoriami”. Przetestują rozwiązania wielu problemów

Pięć polskich ośrodków znalazło się na liście Europejskiej misji 100 neutralnych klimatycznie i inteligentnych miast do 2030 r.

Kilometrowe kolejki w Ukrainie po znaczek upamiętniający Wyspę Węży

Ukraińska poczta wydała znaczek pocztowy symbolizujący wydarzenia z Wyspy Węży. Przedstawia on ukraińskiego żołnierza nad brzegiem morza, pokazującego środkowy palec w kierunku rosyjskiego okrętu wojennego. Po kultowy znaczek ustawiają się kilometrowe kolejki w urzędach pocztowych Ukrainy, trwają licytacje w internetowych serwisach sprzedażowych. Jest też popularny w Krakowie za sprawą pomysłu Łukasza Wantucha, miejskiego radnego.

Cicho, spokojnie i bezpiecznie. Ulica bez aut

W maju w Krakowie zacznie funkcjonować pierwsza w tym mieście tzw. „Szkolna ulica” czyli ulica wyłączona z ruchu samochodowego.

Wróciły wielkanocne jarmarki i kiermasze

Po dwuletniej przerwie wróciły wielkanocne jarmarki i kiermasze. Podobnie jak te bożonarodzeniowe, cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców - niezależnie od tego ile trwają i jakie są ich motywy przewodnie oprócz tradycji świąt wielkanocnych.

Nie kupią książek od Rosjan

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie nie będzie nawiązywała żadnych relacji biznesowych z firmami i markami, których podatki wpływają do budżetu Rosji.

Autobusy z darami pojechały do Lwowa. I zostaną, by wozić mieszkańców

Z Jaworzna, Krakowa, Katowic, Sosnowca i Tychów do Lwowa trafiło co najmniej kilkanaście autobusów z darami dla mieszkańców ukraińskiego miasta.

Samorządy podsumowują pomoc dla Ukrainy

300 tys. uchodźców w Warszawie, ponad 100 tys. w Krakowie , niewiele mniej we Wrocławiu i województwie dolnośląskim - to bilans pierwszych tygodni wojny w Ukrainie.

W Krakowie brakuje dla uchodźców łóżek i jedzenia

Pod Wawel trafiło już ponad 100 tys. uchodźców. Możliwości ich lokowania w stolicy Małopolski powoli się wyczerpują.

„Będziemy pomagać tak długo, jak długo będzie trwała wojna na Ukrainie”

Z pomocą dla Lwowa i innych ukraińskich miejscowości wysłaliśmy już ponad 20 tirów z darami – mówi Andrzej Kulig, pierwszy zastępca prezydenta Krakowa, organizator zbiórki.