fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Zbuduj sobie mur na granicy z Meksykiem

Bloomberg
Jesteście ciekawi, jak wyglądałby wielki mur Trumpa? Pewien programista stworzył narzędzie umożliwiające rzut oka i wycenę.

Jedną ze sztandarowych obietnic Donalda Trumpa był siedemdziesięciostopowej wysokości (21 m) mur na całej granicy z Meksykiem. Obecny prezydent USA deklarował, że „Naród bez granic nie jest Narodem" i obiecywał, że zadba o to, by Meksykanie sami zapłacili za budowę granicznych umocnień mających powstrzymać nielegalną imigrację do USA. Teraz każdy w domowym zaciszu może sprawdzić, jak ten mur mógłby się prezentować w czterech przykładowych lokalizacjach – Tijuanie (Kalifornia), Douglas (Arizona) czy w Bronsville i El Paso w Teksasie.

Do wyboru mamy trzy możliwe materiały i dowolną wysokość w przedziale od 1 do 70 stóp.

Możemy dodać ozdobę. Szary mur byłby, przecież, nudny. A zdjęcie zadowolonego prezydenta drugiego supermocarstwa dziwnie pasuje...

Koszty budowy są od razu dostępne. Powstały na podstawie wyliczeń naukowców z MIT (Massachusetts Institute of Technology) z 2016 roku, którzy policzyli ilość potrzebnych materiałów, robocizny i niezbędnych środków ochrony. Warto spostrzec, że prezydent Trump obiecywał, że mur będzie kosztować 8 do 12 miliardów dolarów. Tymczasem naukowcom mur o wysokości 21 metrów nijak nie chce być tańszy niż 112 miliardów.

A co można by zbudować za takie pieniądze. Sporo. Szczególnie fabryk czy szpitali.

Stronę http://buildthatwall.tech stworzyli programiści z zajmujące się VR firmy HappyFeet. Trzeba przyznać, że pomysł na zareklamowanie swoich usług mieli znakomity.

Swoją drogą, „mur" w El Paso wyglądał w 2015 roku tak (wg Google Street View):

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA