fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Orłowski o obietnicach KO i PiS: za bal zapłacimy kacem

Fotorzepa, Robert Gardziński
Wpadliśmy w pułapkę. Politycy są przekonani, że nie da się wygrać wyborów inaczej, niż kupując głosy – powiedział prof. Witold Orłowski w programie Iwony Kutyny w "Onet Rano", odnosząc się do obietnic wyborczych polityków KO i PiS.

W programie Onetu prof. Witold Orłowski skomentował obietnice wyborcze przedstawione w piątek i sobotę przez polityków PiS, w tym podniesienie płacy minimalnej.  

- Cały czas jesteśmy przed tym skokowym wzrostem płac, który chce wymusić na gospodarce program PiS-u. Jesteśmy w moim przekonaniu skazani na to, że wzrost będzie coraz słabszy, a inflacja będzie coraz wyższa, co prędzej czy później przestanie się ludziom podobać, ale póki co się podoba - zauważył.  

Zdaniem prof. Orłowskiego, program KO pod względem budżetu państwa jest tak samo ryzykowny, jednak jest "marginalnie lepszy", ponieważ nie w nim elementów ograniczających tempa wzrostu gospodarczego. 

- Dwie partie, na których spoczywa odpowiedzialność za przyszłość tego kraju, zaczęły licytację, która musi nas prowadzić w stronę wolniejszego wzrostu i rosnącej inflacji. Za bal w tej chwili rzeczywiście zapłacimy i to kacem – podkreślił prof. Orłowski. 

Pełna rozmowa na Onet.pl 

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA