fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Teresa Czerwińska - nowa minister finansów

Minister Teresa Czerwińska
Fotorzepa, Piotr Guzik
Teresa Tatiana Czerwińska dotychczas pełniła funkcję wiceministra finansów ds. budżetu państwa (od czerwca 2017 r.), a wcześniej wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Urodziła się 7 września 1974 r. w Dyneburgu na Łotwie. Po maturze przyjechała do Polski, studia magisterskie ukończyła na Wydziale Nauk Społecznych oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych (temat pracy związany był z rynkiem ubezpieczeń), a od 2011 r. jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat, jako naukowiec, ekspert i praktyk, jest związana z rynkami finansowymi. Jest autorką wielu publikacji w zakresie zarządzania finansami, inwestycji, ubezpieczeń oraz analizy ryzyka instytucji finansowych.

Jako wiceminister finansów przygotowała projekt budżetu na 2018 r. W wywiadach podkreślała, że to budżet odpowiedzialny, prorozwojowy, ale też tworzący przestrzeń na programy prospołeczne rządu.

Poniżej przypominamy wywiad "Rzeczpospolitej" z prof. Teresą Czerwińską, nową minister finansów, z grudnia ubiegłego roku. Rozmowa dotyczyła wykonania budżetu w 2017 roku oraz jego konstrukcji na 2018 rok. 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA