fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Polska hubem fintechów

Adobe
Dziś firmy wdrażające nowe technologie w branży finansowej stawiają na Londyn czy Dublin. Do tego grona wkrótce może dołączyć Warszawa.

Polska ma ambicję, by zostać fintechowym hubem w naszym regionie Europy. – Mamy do tego potencjał – przekonuje Paweł Widawski, prezes fundacji FinTech Poland.

Jak podkreśla, nasz sektor bankowy należy do jednego z najbardziej innowacyjnych na świecie. Banki uruchamiają tu w swoich strukturach akceleratory dla startupów, ponadto sprawdził się już model kooperacji tzw. fintechów z instytucjami bankowymi, czego przejawem jest m.in. popularność płatności w internecie za pośrednictwem tzw. pay-by-linków (w ten sposób realizowanych jest 70–80 proc. płatności w sieci). – Do tego mamy świetną kadrę informatyków, a swoje centra outsourcingu uruchamiają tu międzynarodowe instytucje finansowe – wylicza Widawski.

Restrykcyjne regulacje

Rząd przygotuje strategię budowy takiego hubu, który mógłby nie tylko pomagać w rozwoju rodzimym innowacjom z sektora finansowego czy ubezpieczeniowego, ale również stać się magnesem dla startupów z tych branż w regionie. – Od...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA