fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Wielkie wyzwania przed bankami

Zeszłoroczny kongres
kongresprawabankowego.pl
W piątek odbędzie się Kongres Prawa Bankowego i Technologii Finansowych, podczas którego eksperci od prawa, bankowości i biznesu dyskutować będą o dynamicznie zmieniającej się sytuacji banków.

W piątek, 13 listopada, odbędzie się 12. Kongres Prawa Bankowego i Technologii Finansowych. To sztandarowy projekt Koła Naukowego Prawa Bankowego działającego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, który od lat wpisuje się w kalendarz najważniejszych wydarzeń na biznesowo-prawnej mapie Polski. Celem każdej edycji jest stworzenie przestrzeni do dyskusji dla środowiska prawniczego, akademickiego i biznesu.

Agenda tegorocznego kongresu obejmuje wystąpienia oraz panele dyskusyjne poświęcone zagadnieniom stymulowania rozwoju innowacji finansowych, zapewnienia bezpieczeństwa w świecie finansów przyszłości, nowoczesnych możliwości związanych z wdrażaniem chmury obliczeniowej w sektorze finansowym oraz zastosowania technologii finansowych w procedurze przeciwdziałania praniu pieniędzy. Poruszone zostaną także najbardziej aktualne problemy związane z nagłymi zmianami wywołanymi pandemią COVID-19 i nowymi wyzwaniami, przed którymi nieoczekiwanie postawiony został sektor bankowy. Dyskutowane będą szanse i zagrożenia dla polskiego sektora finansowego w epoce dynamicznego rozwoju technologii finansowych i zmieniającej się rzeczywistości.

Tegoroczny Kongres Prawa Bankowego i Technologii Finansowych otworzy wystąpienie przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego - dr hab. prof. UW Jacka Jastrzębskiego. Prelegentami będą także m.in.: mec. Marcin Maruta (Maruta Wachta), dr Paweł Widawski (Fundacja Polska Bezgotówkowa), dr Maciej Kawecki (Wyższa Szkoła Bankowa, Maruta Wachta), dr Wojciech Iwański (Sołtysiński Kawecki & Szlęzak) i mec. Mateusz Blocher (Sołtysiński Kawecki & Szlęzak), Julian Schmucker (European Banking Federation). Obecni będą również przedstawiciele Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego i Związku Banków Polskich oraz wielu innych ekspertów z dziedziny prawa, bankowości i biznesu. W przerwach wydarzenia zostaną odtworzone przygotowane wcześniej dodatkowe materiały, w tym wywiady ze znanymi przedstawicielami sektora finansowego.

Udział w kongresie, którego patronami medialnymi są "Parkiet" i "Rzeczpospolita", jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji – transmisja odbędzie się w czasie rzeczywistym na ogólnodostępnych platformach - profilach wydarzenia na portalach Facebook oraz LinkedIn, a także na profilu Koła na YouTube.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA