fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Po Czerwińskiej z resortu finansów odchodzi wiceminister

tv.rp.pl
Filip Świtała nie będzie już wiceministrem finansów. Rzecznik resortu zdradził, że od dziś Filip Świtała nie jest podsekretarzem stanu. Jego rolą w resorcie było uszczelnianie systemu podatkowego.

Niestety nie podano przyczyny rezygnacji wiceministra. Tajemnicą jest też czy to on sam zdecydował o odejściu, czy został odwołany.

Na swoim stanowisku Filip Świtała był niespełna 9 miesięcy. Został powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów końcem września ubiegłego roku.

Wcześniej od lutego 2017 r. był dyrektorem Departamentu Systemu Podatkowego w Ministerstwie Finansów, specjalizuje się w podatkach bezpośrednich i międzynarodowych. Doświadczenie zawodowe zdobył w firmach konsultingowych i Komisji Europejskiej.

Warto przypomnieć, że 4 czerwca ze stanowiska ministra finansów odeszła Teresa Czerwińska. Pełniła tę funkcję od stycznia ubiegłego roku.

O tym, że chce odejść z rządu w związku z brakiem akceptacji dla znaczącego zwiększenia wydatków publicznych, jakie będzie się wiązało z realizacji tzw. „piątki Kaczyńskiego", mówiło się od lutego. Ostatecznie jednak została zdymisjonowana w ramach większej przebudowy rządu, wymuszonej wynikami wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Jeszcze w tym samym dniu znalazła pracę w zarządzie NBP. Był już w nim Paweł Szałamacha, który kierował resortem finansów w latach 2015-2016.

Paweł Świtała z kolei zastąpił Pawła Gruzę, który przeszedł do zarządu KGHM.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA