fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Czerwińska dementuje: Pogłoski o mojej dymisji są mocno przesadzone

Fotorzepa, Piotr Guzik
"Pogłoski o mojej dymisji są mocno przesadzone. Poza tym, wszystko co było do powiedzenia, jest powiedziane, pan premier zabrał głos, w związku z czym rozumiem temat jest zamknięty" - powiedziała dziennikarzom minister finansów Teresa Czerwińska.

Nie możemy być jednak pewni na 100 procent, że Teresa Czerwińska zostanie na stanowisku - informuje radio RMF FM, dodając, że minister unikała jasnej odpowiedzi na pytania o swoją przyszłość.

W środę portal wPolityce.pl poinformował, że Teresa Czerwińska podała się do dymisji, ale premier Mateusz Morawiecki jej nie przyjął. Powodem miało być ogłoszenie tzw. nowej "piątki" PiS, która wiąże się ze zwiększonymi wydatkami z budżetu. Minister Czerwińska zaprzeczyła tym doniesieniom a ministerstwo poinformowało, że jest ona na chorobowym i w poniedziałek wraca do pracy.

W poniedziałek minister Czerwińska przyznała, że deficyt budżetowy w kolejnych kwartałach będzie wzrastał. Po lutym w budżecie pojawił się deficyt na poziomie 0,8 mld zł. Zaznaczyła, ze zrobi wszystko co w jej mocy by deficyt nie przekroczył 3 proc.

Premier Morawiecki poinformował, że rząd zdecydował się zwiększyć deficyt budżetowy do 2, a może nawet 3 proc. PKB.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA