fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Miasteczko w USA jako pierwsze zakazuje "kopania bitcoinów"

Bloomberg
Mieszkańcy miejscowość Plattsburgh w stanie Nowy Jork mogą się cieszyć najniższymi cenami za prąd. Niestety niskie taryfy przyciągają tez "kopaczy bitcoinów". Rada miasta postanowiła temu zaradzić.

Rada postanowiła zakazać kopania bitcoinów na 18 miesięcy nowym firmom. Te, które już działają w Plattsburghu mogą kontynuować prace.

Plattsburgh to niewielka miejscowość o populacji poniżej 20 tys. mieszkańców. Wyjątkowo niskie ceny prądy zawdzięcza zaangażowaniu w latach 50. w budowę elektrowni elektrycznych na rzecze św Wawrzyńca. Miasto okazało się też idealne dla kopaczy bitcoinów, którzy potrzebują dużej ilości energii elektrycznej - informuje portal Motherboard.

W lutym rada miejska wyliczyła, że kopacze zużywają około 10 - 15 proc. energii elektrycznej w mieście, co zmusiło miasto do zakupu energii na wolnym rynku i spowodowało wzrost cen prądu, a to nie zostało dobrze odebrane przez mieszkańców, którzy uważają, że firmy IT nie tworzą zbyt wielu nowych miejsc pracy, jedynie korzystają z  taniego prądu. - Średnio rachunki za prąd podskoczyły od 100 do 200 dolarów - poinformował burmistrz miasta Colin L. Read.

Rada miejska zapewnia, że nie chodzi o całkowity zakaz i wyeliminowanie kopaczy z miasta, ale o uregulowanie tego działu biznesowego  oraz systemu dostarczania elektryczności do miasta i jego mieszkańców. Rada ustaliła też, że każda osoba lub firma, która będzie nielegalnie kopać kryptowaluty zostanie ukarana  specjalna opłatą w wysokości tysiąca dolarów.

Bitcoin to kryptowaluta, której system bazuje na technologii blockchain, czyli systemie peer-to-peer, w pełni rozproszonym, nieposiadającym centralnej jednostki, organizacji lub miejsca, które go kontroluje. Zapisywanie wszystkich transakcji w blokach wymaga od komputerów rozwiązywania skomplikowanych problemów kryptograficznych. Osoby, które zajmują się weryfikacją bloków otrzymują właśnie bitcoiny. Ten proces ten nazywany jest "kopaniem" – ponieważ wymaga ciężkiej pracy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA