fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Bezgotówkowa koalicja: darmowe terminale płatnicze dla małych firm

123RF
PKO BP, eService, Poczta Polska i Orange zawiązują współpracę i zaoferują małym firmom darmowe terminale płatnicze w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Chętni przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie korzystali z urządzeń umożliwiających dokonanie płatności bezgotówkowych, albo przez ostatnie 12 miesięcy ich nie posiadali, mogą otrzymać terminale oraz wsparcie w postaci pokrycia wydatków związanych z ich utrzymaniem przez rok. Obejmuje ono także miesięczne koszty obsługi płatności do osiągnięcia obrotów w wysokości 100 tys. zł na urządzenie.

Zgodnie z badaniami pt. „Postawy Polaków wobec form płatności", przeprowadzonymi na zlecenie eService, ponad połowa Polaków chce płacić bezgotówkowo. Aż 4 na 10 z nich rezygnuje z dokonania zakupów, gdy nie ma możliwości płatności kartą.

- Potrzeby rynku skłoniły nas do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą nam na dotarcie do jak największej liczby przedsiębiorstw potencjalnie zainteresowanych Programem Polska Bezgotówkowa, stąd współpraca z liderami – PKO Bankiem Polskim, Pocztą Polską oraz Orange – mówi Joanna Seklecka, prezes eService. Przedsiębiorcy, którzy zechcą otrzymać darmowy terminal, będą mogli przystąpić do Programu w 524 oddziałach PKO BP obsługujących klientów MSP, 742 salonach i Smart Store'ach Orange Polska, w ponad 4 600 oddziałach Poczty Polskiej oraz u 22 000 listonoszy wyposażonych w tablety.

W efekcie zawieranej umowy, eService dostarczy klientom dwa rodzaje urządzeń dostępnych w ofercie. Mogą wybrać czy chcą skorzystać z tradycyjnego terminala (stacjonarnego lub przenośnego) - w opcji najmu, czy też wolą otrzymać na własność nowoczesny terminal Smart D220. W przypadku wybrania tej drugiej opcji, po upływie 12 miesięcy współpracy w ramach Programu, również nie będą ponosić kosztów związanych z najmem urządzeń, a jedynie te związane z procesowaniem transakcji. Dla uczestników Programu będą one dostępne na preferencyjnych warunkach. - Tworząc nasze rozwiązania, spotkaliśmy się ze 120 przedsiębiorcami w całej Polsce. Na bazie informacji, które uzyskaliśmy, szukaliśmy rozwiązań pozwalających nie tylko na szybkie i sprawne, a przede wszystkim wygodne zawarcie umowy na terminal, ale również na jak najlepsze zarządzanie ich budżetami – dodaje Joanna Seklecka.

Program Polska Bezgotówkowa operacyjnie zaczął działać ponad miesiąc temu. Fundacja szacuje, że przez trzy lata dzięki programowi o łącznej wartości 600 mln zł może przybyć pół miliona nowych terminali (tzw. POS). Na koniec września mieliśmy ich 605 tys. i choć przez rok liczba ta zwiększyła się o prawie 92 tys., to eksperci szacują, że wciąż brakuje kilkaset tysięcy takich urządzeń.

Do programu mogą zgłaszać się mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a przez ostatnie 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym przyjmowali tylko gotówkę (uprawnione są firmy mające maksymalnie pięć placówek detalicznych). Do programu przystąpili tacy agenci rozliczeniowi jak eCard, eService, First Data Polska, Paytel, PKO BP oraz ING Bank Śląski. Oferta jednego z agentów dostępna będzie też w placówkach banków spółdzielczych SGB. Niebawem mają dołączyć kolejni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA