fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Rewolucja w OFE wraca jako jeden z priorytetów rządu

Rząd planuje sprywatyzować 75 proc. z ok. 180 mld zł zgromadzonych w OFE
Adobe Stock
Rewolucja w II filarze emerytalnym, odłożona na półkę kilka miesięcy temu, wraca jako jeden z priorytetów rządu – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Jeszcze w tej kadencji Sejmu OFE przekształcą się w fundusze inwestycyjne, a większość zgromadzonych tam pieniędzy trafi na prywatne konta Polaków – wynika z nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej". Co więcej, temat OFE ma być jedną z priorytetowych spraw rządu Mateusza Morawieckiego.

– Doszło do porozumienia w tej sprawie z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską – mówią nasi rozmówcy, zbliżeni do rządu. A to właśnie spory z panią minister co do kształtu reformy spowodowały, że kilka miesięcy temu została ona odłożona na „przyszłą kadencję rządu".

Analizy trwają

Jeśli chodzi o harmonogram prac nad zmianami OFE, nie jest on do końca znany. Jeśli chodzi o ścieżkę legislacyjną, to najpierw ma się pojawić ustawa o pracowniczych programach kapitałowych, a później o OFE.

Ministerstwo Finansów nie potwierdza naszych informacji ani im nie zaprzecza. Jednak w przysłanym komentarzu podkreśla, że „aktualnie p...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA