fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Co kupują posłowie? Fortepian i mapa Europy

Adobe Stock
Fortepian, mapa Europy i finanse na podróże zagraniczne – to wydatki, których bronili posłowie i urzędnicy państwowi podczas zebrania Komisji Finansów Publicznych. Debatowano o planach członków Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Sejmu oraz Kancelarii Senatu.

Kancelaria Prezydenta zagospodarowała wszystkie pieniądze, które w poprzednich dwóch latach przeznaczała na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Plan wydatków na ten rok powinna była zmniejszyć o około 30-40 milionów złotych do poziomu 160-170 mln zł, ale tego nie zrobiła tłumacząc, że ma inne pilne wydatki.

Jakie? W odpowiedzi, jaką Business Insider otrzymał z Kancelarii Prezydenta czytamy, że z tych pieniędzy sfinansowane zostaną studia pracowników instytucji, podwyżki dla nich i kolejne medale. Wzrośnie też wartość nagrody chopinowskiej.

Posłowie maja też swoje pomysły na budżet:

Wiesław Janczyk z PiS utyskiwał nad zmniejszeniem funduszy na podróże krajowe i utrzymanie poziomu wydatków na podróże zagraniczne. – Posłowie muszą podróżować i robić dobry klimat wokół państwa polskiego poprzez swoją obecność – zaznaczył.

Z kolei Tadeusz Cymański z PiS zwrócił uwagę na brak fortepianu w Sejmie: - Kiedyś był. (...) zniknął fortepian, to się nie godzi – grzmiał. – W dobrych, reprezentacyjnych jednostkach takie instrumenty się znajdują. A przecież muzyka łagodzi obyczaje, tu w Sejmie byłoby co łagodzić – dodał.

Listę życzeń zamknęli: Gabriela Masłowska z PiS, która zaapelowała o zakup mapy Europy, a najlepiej kilku i Stanisław Bukowiec z PiS wskazujący na słabość sprzętu informatycznego, jakim dysponują posłowie.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA