fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Morawiecki jest najbogatszym szefem rządu w historii

Premier Mateusz Morawiecki
Bloomberg
Mateusz Morawiecki jest najbogatszym szefem rządu w historii Polski - podaje Business Insider Polska, który sprawdził oświadczenie majątkowe premiera.

Ponownie zaprzysiężonego w piątek na premiera Mateusz Morawiecki może pochwalić się najwyższym majątkiem ze wszystkich ubiegłych szefów polskiego rządu. Do takiej informacji dotarł Business Insider Polska, który prześledził oświadczenia majątkowe Morawieckiego dostępne na stronie KPRM.

Jak podaje portal, premier posiada dom o powierzchni 150 metrów kw., położony na działce o powierzchni ok. 0,46 ha razem z zabudowaniami gospodarczymi i domkami letniskowymi. Ma także mieszkanie o powierzchni 72,4 metrów kw. wraz z meblami i sprzętem o wartości ok. 1 mln zł oraz drugi dom  o wielkości około 100 metrów kw. Poza tym, Morawiecki jest właścicielem połowy szeregówki o powierzchni 180 metrów kw. 

Ile środków pieniężnych ma premier na koncie? Jak dowiedział się Business Insider Polska to suma sięgająca 5,38 mln zł. Premier nie posiada żadnych oszczędności w obcej walucie, ani papierów wartościowych, posiada jednak akcje banku Santander o wartości do 350 000 zł. 

Więcej na: Business Insider Polska 

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA