fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Karuzela kadrowa w Ministerstwie Finansów trwa

Fotorzepa, Robert Gardziński
Resort finansów ma dwóch nowych wiceministrów: Piotra Dziedzica i Tadeusza Kościńskiego. To kolejne ruchy kadrowe w kierownictwie Ministerstwa Finansów, po tym jak na jego czele stanął Marian Banaś.

- Prezes Rady Ministrów powołał z dniem 1 lipca 2019 r. Piotra Dziedzica na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Tadeusza Kościńskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Powołania wręczył minister finansów Marian Banaś – poinformował w poniedziałek Paweł Jurek, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.

Piotr Dziedzic jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. 

Czytaj także: Profesor Grzegorz W. Kołodko został pierwszym polskim ekonomistą w Academia Europaea

Od 1997 r. zatrudniony w resorcie finansów na stanowiskach związanych z kontrolą i zwalczaniem przestępczości. Przedstawiciel Ministerstwa Finansów w Międzyresortowym Zespole do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych (stała grupie eksperckiej). W trakcie kariery zawodowej realizował zadania organów ochrony porządku konstytucyjnego RP, koncentrując się na ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i obywateli. Od stycznia 2016 r. był zastępcą dyrektora Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. W lipcu 2016 r. awansował na stanowisko dyrektora Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. Od marca 2017 r. do czerwca 2019 r. był dyrektorem Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Z kolei Tadeusz Kościński od 27 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. był podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. 16 stycznia 2018 r. został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Wcześniej, przez całą karierę zawodową związany z sektorem bankowym. Od 1997 r. pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK S.A. Wcześniej pracował w Polskim Banku Rozwoju S.A., Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim i Banku Pomorskim, a także w dwóch bankach w Londynie. Jest absolwent Goldsmith’s University of London i fundatorem Fundacji Kresy Historii.

To nie jedyne zmiany po tym jak po wyborach do Parlamentu Europejskiego Teresę Czerwińską na stanowisku szefa Ministerstwa Finansów zastąpił Marian Banaś. W połowie czerwca z fotelem wiceministra pożegnał się Filip Świtała. Świtała odpowiadał za departamenty podatkowe, m.in. za uszczelnienie VAT i CIT. Głośno zrobiło się o nim, gdy zdradził, że jego resort pracuje nad „Testem przedsiębiorcy”. Po jego dymisji, nadzór nad departamentami podatkowymi przejął inny wiceminister – Leszek Skiba.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA