fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Kolejne dwie osoby zatrzymane ws. afery GetBack

Fotorzepa, Andrzej Bogacz
Z rana funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego prezesa, a obecnie przewodniczącego rady nadzorczej Piotra O., a także Jakuba R., byłego członka zarządu Altusa i wiceprezesa Rockbridge TFI. Altus po południu informuje o rezygnacji Piotra Osieckiego z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej.

Akcje Altusa TFI zniżkują w piątek nawet o 33 proc., do 4,86 zł za sztukę, po tym, jak z rana funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego prezesa, a obecnie przewodniczącego rady nadzorczej Piotra O., a także Jakuba R., byłego członka zarządu Altusa i wiceprezesa Rockbridge TFI.


"Zatrzymani to członkowie zarządu jednego z TFI z siedzibą w Warszawie, którym prokuratura zarzuca wyrządzenie spółce GetBack w okresie od października 2016 r. do początku sierpnia 2017 r. szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, szacowanej obecnie na kwotę co najmniej 160 mln zł" - podaje prokuratura. Ujawnione przestępstwo ma związek ze sprzedażą przedsiębiorstwa spółce GetBack S.A., w imieniu funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez określone Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, za kwotę ponad 207 milionów złotych, którego rzeczywista wartość nie przekraczała 47 milionów złotych.


Chodzi o sprzedaż przez Altusa GetBackowi spółki EGB Investments za 207 mln zł. W niezaudytowanym raporcie za 2017 r. GetBack dokonał odpisu, wyceniając spółkę na 28 mln zł. "Śledztwo wykazało, że przy transakcji związanej ze sprzedażą przedsiębiorstwa, mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz mieli świadomość jego faktycznej wartości" - podaje prokuratura. Zatrzymanym grozi 10 lat pozbawienia wolności.


Po informacjach o aresztowaniach inwestorzy wyprzedają papiery Altus TFI. Akcje funduszu zniżkują rano w piątek o ponad 30 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA