fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Malta chce, by 7-letni brytyjski książę oddał jej ząb rekina

AFP
Malta domaga się zwrotu zęba prehistorycznego rekina, który w sobotę został przekazany 7-letniemu księciu George'owi przez sir Davida Attenborough.

Attenborough, brytyjski biolog, znalazł skamielinę w czasie wakacji na Malcie w latach 60-tych. Ząb rekina ma mieć ok. 23 milionów lat.

Biolog podarował skamielinę księciu George'owi, najstarszemu synowi księcia Williama i księżnej Kate w sobotę, podczas prywatnego pokazu jego najnowszego filmu dokumentalnego dla członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Teraz Malta domaga się zwrotu skamieliny, która - jak przekonują jej władze - powinna wrócić do miejsca, w którym ją znaleziono.

Zdaniem ministra kultury Malty, Jose Herrery, ząb prehistorycznego rekina powinien trafić do lokalnego muzeum.

- Są artefakty, które są ważne dla maltańskiego dziedzictwa naturalnego, a które znalazły się poza granicami kraju i powinny do niego wrócić - powiedział w rozmowie z "Times of Malta" Herrera. Minister nie zdradził jakie kroki ma zamiar podjąć Malta w celu odzyskania skamieliny od 7-letniego, brytyjskiego księcia.

Ząb znaleziony na Malcie przez Attenborough należał do megalodona, wymarłego gatunku ryby chrzęstnoszkieletowej, która osiągała wielkość nawet 16 metrów.

Malta do 1964 roku była brytyjską kolonią - przypomina Reuters.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA