Reklama
Rozwiń
Reklama

Zmiana dostaw. Nauczyciele nie będą szczepieni z seniorami

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że w związku ze zmniejszeniem dostaw do Europy szczepionek przeciw koronawirusowi firmy Pfizer, niemożliwe będzie zaszczepienie nauczycieli razem z grupą seniorów.

Aktualizacja: 15.01.2021 21:18 Publikacja: 15.01.2021 15:30

Michał Dworczyk

Michał Dworczyk

Foto: Adam Guz/KPRM

Koncern Pfizer ograniczy dostawy szczepionek przeciw COVID-19 dla całej Europy. Powodem są przygotowania do zwiększenia produkcji. Informację tę przekazał Norweski Instytut Zdrowia Publicznego. W kolejnej dostawie kraj otrzyma o 18 proc. szczepionek mniej.

- Otrzymaliśmy informację, że Pfizer w sposób znaczący zmniejszy dostawy do krajów UE. Mają być one zwiększone w przyszłości, ale póki co nie mamy precyzyjnej informacji w tej kwestii - potwierdził na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Leki i terapie
Apteki coraz droższe i coraz dalej od pacjenta
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Leki i terapie
Więcej możliwości leczenia dla kobiet z chorobami nowotworowymi
Leki i terapie
„Historyczna” lista refundacyjna. 50 nowych terapii dla pacjentów
Leki i terapie
Popularny lek na otyłość a ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama