fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Palestyna zainteresowana szczepionką na COVID z Rosji

Miasto na Zachodnim Brzegu
AFP
Palestyna negocjuje z Rosją możliwość produkowania na terenie autonomii szczepionki przeciw COVID-19, Sputnik V - poinformował ambasador Palestyny w Rosji Abdel Hafiz Nofal w rozmowie z dziennikiem "Izwiestia".

- Wiemy o rosyjskiej szczepionce i trwających testach. Czekamy na rozpoczęcie kampanii szczepień w Rosji - mówił palestyński ambasador.

- Obecnie rozmawiamy z Moskwą o zakupie szczepionki. Negocjujemy też możliwość produkcji szczepionki w naszych placówkach medycznych po tym, gdy ją otrzymamy - dodał Abdel Hafiz Nofal.

Dyplomata podkreślił, że Palestyńczycy potrzebują zgody izraelskiego Ministerstwa Zdrowia na import szczepionki z Rosji.

- Z tego co wiem oni (władze Izraela - red.) nie planują prac nad własną szczepionką w średniej perspektywie czasowej. Planują zakupić szczepionki z USA, z Rosji. Będziemy obserwować sytuację - podkreślił dyplomata.

Sputnik V to pierwsza szczepionka na świecie zatwierdzona do użycia - choć nastąpiło to przed trzecią fazą testów klinicznych, co wzbudziło wątpliwości wśród wielu ekspertów ds. ochrony zdrowia.

Przed kilkoma dniami twórcy szczepionki informowali, że na podstawie dotychczasowych danych płynących z trwającej, trzeciej fazy testów klinicznych, szczepionka wykazuje się 95-procentową skutecznością.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA