fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Polak odlatuje częściej

Bloomberg
W mijającym roku padł kolejny rekord na polskich lotniskach. Najszybciej rozwijał się podwarszawski Modlin. Największym rozczarowaniem było lotnisko w Radomiu.

Ostatni rekord na polskich lotniskach ustanowiono zaledwie rok temu, gdy odprawiono ponad 27 mln osób. I nic dziwnego – od lat jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się rynków lotniczych w Europie.

Potencjał rozwoju polskich lotnisk jest ogromny. Według informacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego statystyczny Polak lata nieco częściej niż raz na dwa lata. Statystyczny Europejczyk – dwa razy w roku.

Najszybciej przybywa pasażerów podwarszawskiemu lotnisku w Modlinie, choć lata stamtąd tylko jeden przewoźnik – irlandzki niskokosztowy Ryanair. Z kolei warszawski port im. Chopina ma w tym roku szansę, by na liście największych lotnisk w naszym regionie prześcignąć Pragę.

Największą lotniczą porażką tego roku okazał się Radom-Sadkowo, gdzie jest wszystko: 130 przeszkolonych pracowników gotowych do obsługi lotów, sprzęt do odladzania samolotów, hale odpraw. Brakuje tylko jednego: chętnych do latania. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w tym roku odprawionych zosta...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA