fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Dolina Muminków w Polsce. Trzecia na świecie

Wioska Muminków W Finlandii
kallerna/CC BY-SA 3.0
Do fińskiej wioski pod Jelenią Górą dołączy kolejna atrakcja związana z Finlandią – Dolina Muminków.

Na świecie są obecnie dwa miejsca, w których można zwiedzić Dolinę Muminków – to Turku w Finlandii i Hanno w Japonii. Wszyscy fani sympatycznych trolli stworzonych przez Tove Jansson mogą w nich zwiedzać charakterystyczny niebieski Dom Muminków, posłuchać opowieści Taty Muminka czy pobawić się z Muminkiem, Panną Migotką i całą resztą sympatycznych postaci.

W Borowicach koło Jeleniej Góry istnieje już fińska wioska Kalevala, chętnie odwiedzana przez turystów. Teraz jej właściciel Michał Makowski chce rozszerzyć działalność o Dolinę Muminków.

- Trudno o bardziej „fińskie" miejsce i lepszą lokalizację dla Muminków w Polsce – mówił Michał Makowski serwisowi Fly4free.pl.

Na razie nie jest znany dokładny wygląd polskiej wersji Doliny Muminków – o jej zaprojektowanie powalczy pięć firm, a wizualizacje ich projektów będą znane w marcu 2020 roku. Znane są jednak ogólne założenia – ma powstać 8 domków, z czego minimum 4 mają mieć możliwość udostępniania noclegów. Wszystkie mają być drewniane i nie wyższe niż cztery metry. Wstępnie planuje się zakończenie inwestycji w końcu 2021 roku.

Dolina Muminków będzie czynna codziennie między 10 a 16. W pozostałych godzinach będą mogli przebywać na jej terenie tylko ci, którzy wykupią nocleg. Właściciele Kalevali i przyszłej Doliny Muminków chcą stworzyć w ten sposób miejsce dla rodzin oraz fanów literatury, a nie park rozrywki. Nie są znane jeszcze ceny, ale być może będą one zbliżone do cen w fińskiej wiosce Kalevala – bilet normalny kosztuje 15 zł za 30 minut zwiedzania, a ulgowy 10 zł. Noclegi kosztują od 125 złotych za osobę.

Muminki to fikcyjne postacie wymyślone przez fińską pisarkę Tove Jansson. Od wielu lat cieszą się one dużą popularnością wśród dzieci i dorosłych. Ich popularność w Japonii, w której jest jedna z Dolin Muminków to efekt udanej ekranizacji Muminków w reżyserii Hiroshi Sait?.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA