fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Muzeum odtworzyło obraz Edwarda Hoppera. I można w nim zanocować

Virginia Museum of Fine Arts
Kuratorzy Virginia Museum of Fine Arts – muzeum sztuki mieszczącego się w Richmond zdecydowali się na odtworzenie jednego z najsłynniejszych obrazów Edwarda Hoppera.

Obraz przedstawiający pokój w motelu został wiernie odtworzony w jednaj z sal muzealnych. Niemal wiernie, jedyne, czego mu brakuje, to kobiety w czerwonej sukience siedzącej na łóżku. Do pokoju można zajrzeć przez specjalną szklaną witrynę.

Dzieło z 1957 roku pod tytułem  "Western Motel" przedstawia dość ascetyczny, anonimowy pokój w motelu: łóżko, stolik nocny z lampą, fotel i dwa kufry. Na fotelu leży niebieski płaszcz, a na łóżku siedzi kobieta w ciemnoczerwonej sukni. Przez okno widać krajobraz za motelem oraz zaparkowany samochód - zielony Buick. Obraz przypomina zdjęcie. Na co dzień obraz znajduje się w Yale University Art Gallery.

Virginia Museum of Fine Arts organizuje specjalną wystawę 65 obrazów Edwarda Hoppera, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli tzw. realizmu amerykańskiego. Malował banalne sceny z życia - tanie hotele i motele, stacje benzynowe, bary szybkiej obsługi, beznamiętne pejzaże, oraz zwykłych ludzi: urzędników i sekretarki, klientów sklepów i barów, a także kobiety w pokojach hotelowych.

Dzięki kuratorom muzeum w Richmond przez noc można się poczuć jak postać z obrazów Hoppera. Ża nocleg trzeba zapłacić od 150 do 500 dolarów, a "doba hotelowa" trwa od godziny 21 do 8 rano i nocować można tylko w środy, piątki i soboty - informuje CNN.

Zła wiadomość jest taka, że w zasadzie wszystkie noce są już zarezerwowane. Wystawa kończy się 23 lutego 2020 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA