fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Jack Ma opuszcza Alibabę i wyznacza następcę

Bloomberg
Jack Ma, założyciel i właściciel platformy handlowej Alibaba, poinformował, że za rok przestanie być przewodniczącym rady dyrektorów. Jego następcą zostanie Daniel Zhang - obecny prezes spółki.

Ma - w dniu swoich 54. urodzin - poinformował o zmianach w specjalnym liście, z którego wynika, że pozostanie w radzie dyrektorów spółki jako członek dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w 2020 roku - informuje Blooomberg.

Jack Ma, to jeden z najbogatszych Chińczyków. Kiedyś był nauczycielem języka angielskiego, a w 1999 roku założył platformę handlową Alibaba. Firma jest obecnie jedną z najbardziej wartościowych spółek na świecie z rocznymi przychodami prawie 40 mld dolarów i zatrudnia ponad 66 tys. osób. W tym roku akcje spółki podwoiły swoją wartość.

Ma, którego majątek jest szacowany na 36,6 mld dolarów (trzecie miejsce wg Forbesa w Chinach) chce zająć się działalnością charytatywną na rzecz edukacji. "Świat jest duży, a ja wciąż jestem młody, więc chcę spróbować nowych rzeczy" - napisał w oświadczeniu biznesmen.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA