fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Swiatłana Cichanouska z Nagrodą Specjalną Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Flickr/ MSZ
Swiatłana Cichanouska, liderka białoruskiej opozycji a także kandydatka w sierpniowych wyborach prezydenckich na Białorusi - została uhonorowana nagrodą specjalną Forum Ekonomicznego. PGNiG natomiast zostało uznane Firmą Roku.

Swiatłana Cichanouska to działaczka na rzecz praw człowieka, nauczycielka a także żona aktywisty i wideoblogera Siarhieja Cichanouskiego. Zdecydowała się kandydować w niedawnych wyborach, kiedy nie dopuszczono do nich jej męża. Stała się główną rywalką Alaksandra Łukaszenki. Według oficjalnych wyników zdobyła 10,1 proc. głosów. Łukaszenka uzyskał miał zdobyć 80,1 proc. głosów. Na Białorusi od 9 sierpnia trwają protesty. Wielu Białorusinów uważa, że wybory zostały sfałszowane. Cichanouska po wyborach zdecydowała się wyjechać na Litwę.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zostało Firmą Roku dorocznego Forum Ekonomicznego. Rada Programowa Forum wyróżniła polski koncern gazowy za skuteczną batalię przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie, która pozwoliła na obniżenie ceny gazu dostarczanego z Rosji w ramach kontraktu jamalskiego. PGNiG zyskało 6 mld zł za lata 2014-2020.

Rada doceniła determinację, umiejętności negocjacyjne, ogromną znajomość rynku i jego specyfiki. Doceniono także dywersyfikację działalności PGNiG, planowany rozwój projektów w zakresie biometanu i wodoru, a także działania na rynku płynnego gazu LNG i sprężonego gazu CNG.

W Karpaczu przyznano także Nagrodę Gospodarczą Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którą otrzymał prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA