fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Księżna Sussex Meghan pomaga bezrobotnym kobietom

Księżna Sussex Meghan
AFP
Meghan, żona księcia Harry'ego rozpoczęła współpracę z projektantką Mishą Nonoo. Celem jest pomoc dla bezrobotnych kobiet.

W celu pomocy bezrobotnym kobietom w potrzebie księżna Meghan połączyła siły z Mishą Nonoo, projektantką mody. W ramach współpracy powstanie kolekcja seria ubrań do pracy, która wspomoże organizację charytatywną Smart Works. Organizacja ta zapewnia bezrobotnym kobietom wsparcie w postaci szkoleń oraz, co niemniej ważne, ubrań pozwalających dobrze wyglądać na rozmowie o pracę (i w pracy).

Każde sprzedane ubranie z kolekcji zaprojektowanej w wyniku współpracy Księżnej Sussex i Mishy Nonoo to równocześnie donacja jednej sztuki do Smart Works. Dzięki temu Smart Works będzie mogło zapewnić swoim podopiecznym elegancką odzież.

Na pomysł kolekcji Meghan wpadła po wizycie w Smart Works, która opisała w sierpniowym numerze brytyjskiej edycji „Vouge", którego była gościnną redaktorką.

- Kiedy wchodzisz do Smart Works natykasz się na póki z ubraniami oraz szereg toreb i butów. Jednak czasem to może być miszmasz niedopasowanych rozmiarów i kolorów, nie zawsze można dobrać właściwe stylem czy rozmiarem ubranie – pisze księżna.

W związku z tym Meghan poprosiła o pomoc Mishę Nonoo oraz marki Marks&Spencer, John Lewis&Partners i Jigsaw. To ta współpraca umożliwiła powstanie kolekcji, która pomoże bezrobotnym kobietom.

Meghan i Misha przyjaźnią się od dawna. To właśnie Mishy Nonoo przypisuje się zasługę poznania książęcej pary. Sama Meghan od dawna współpracuje ze Smart Works – najpierw pomagała incognito, zanim w styczniu została oficjalną patronką organizacji.

Smart Works pomogło już ponad 11 tysiącom kobiet, a w 2019 zamierza pomóc 3,5 tysiącom kobiet. Pomoc adresowana jest do tych, które najbardziej potrzebują wsparcia przy szukaniu pracy, w tym do bezdomnych.

Wspieranie za pomocą dawania odpowiedniego stroju może wydawać się niektórym mało poważne, ale eleganckie ubranie jest istotnym elementem każdej rozmowy o pracę. Wsparcie tego typu (razem ze szkoleniami) zwiększa szanse na znalezienie zatrudnienia przez potrzebujących.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA