fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Firmy z dominującym udziałem Skarbu Państwa planują istotne zmiany w swojej działalności

123RF
Firmy z dominującym udziałem Skarbu Państwa planują istotne zmiany w swojej działalności. Na efekty pracy ich zarządów trzeba będzie poczekać.

Zarządy giełdowych spółek z udziałem Skarbu Państwa pracują nad aktualizacją strategii działania grup, którymi kierują. To przede wszystkim efekt przeprowadzonych zmian personalnych we władzach tych podmiotów. Mimo że część zarządów została powołana pod koniec ubiegłego roku, akcjonariusze i inwestorzy mogą jeszcze wiele miesięcy czekać na efekty ich pracy w postaci zaktualizowanych strategii. Wyjątkiem jest PGNiG, którego zarząd już dwa miesiące po powołaniu stworzył nowy plan działania i przekazał go opinii publicznej.

Cicho w rafineriach

Od końca 2015 r. nowego prezesa ma m.in. PKN Orlen. Wojciech Jasiński niedawno informował, że koncern nadal pracuje nad przeglądem swej strategii. Jednym z priorytetów ma być innowacyjność, a dokładniej realizacja działań, które będą m.in. odpowiadać na plan rozwojowy przygotowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Wcześniej firma podawała, że założenia strategiczne powinny być gotowe w drugiej połowie ro...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA