fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Skarb połączy spółki spożywcze

123RF
Wraca pomysł powołania do życia państwowego holdingu rolno-spożywczego. Jego utworzenie ma przynieść nawet kilkaset milionów złotych oszczędności rocznie.

Minister skarbu Dawid Jackiewicz wyjaśnił w środę w TVP1, że holding miałby powstać w oparciu o takie przedsiębiorstwa, jak Krajowa Spółka Cukrowa (KSC), firmy, które zajmują się przechowywaniem zapasów rolnych, chłodnie czy zakłady przetwórstwa spożywczego.

– Takich podmiotów jest około 80. Myślę, że gdyby większość udało się zjednoczyć w nowym koncernie, to moglibyśmy tchnąć nadzieję, że będziemy mogli konkurować z dużymi, międzynarodowymi firmami – powiedział Jackiewicz. – To, co proponujemy dzisiaj, to jest konsolidowanie branży rolno-spożywczej po to, aby dać jej siłę, aby (firmy rolno-spożywcze – red.) przekroczyły pewną granicę, której dzisiaj nie są w stanie przekroczyć, bo są zbyt małymi podmiotami. Nie mają pewnej mocy sprawczej, aby konkurować z dużymi, zachodnimi koncernami. Stworzenie dużego koncernu spowoduje, że już na samych wspólnych zakupach zaoszczędzimy kilkaset milionów złotych w skali roku – dodał....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA