Reklama

Milioner i krytyk Putina nie popełnił samobójstwa. To mistyfikacja

Rosyjski biznesmen Nikołaj Głuszkow, który został znaleziony martwy w 2018 roku, został uduszony przez niezidentyfikowaną osobę - orzekł brytyjski koroner.

Aktualizacja: 10.04.2021 15:00 Publikacja: 10.04.2021 13:15

Milioner i krytyk Putina nie popełnił samobójstwa. To mistyfikacja

Foto: Bloomberg

ula

BBC przypomina, że Głuszkow, który został znaleziony w swoim domu w południowo-zachodnim Londynie był bliskim współpracownikiem oligarchy Borysa Bieriezowskiego, który także miał popełnić samobójstwo. W 2013 roku został znaleziony z pętlą na szyi na podłodze łazienki w swym domu w Ascot pod Londynem. Rodzina Bieriezowskiego twierdzi, że został on zamordowany jednak według brytyjskich śledczych nie ma na to żadnych fizycznych dowodów.

Nikołaj Głuszkow był dyrektorem rosyjskich linii lotniczych Aerofłot. Sąd w Moskwie skazał go na dwa lata więzienia w zawieszeniu za oszustwa. Głuszkow wyjechał do Wielkiej Brytanii i wystąpił o azyl polityczny, który uzyskał w 20210 roku. Sąd w Moskwie skazał go w 2017 roku zaocznie na osiem lat więzienia za rzekome zdefraudowanie 122 mln dolarów.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Biznes
Zmarł Maciej Adamkiewicz, twórca sukcesu Adamed Pharma. Miał tylko 59 lat
Materiał Promocyjny
W poszukiwaniu nowego pokolenia prezesów: dlaczego warto dbać o MŚP
Biznes
Francis Ford Coppola sprzedaje luksusowe zegarki. „Jestem bankrutem”
Biznes
Najnowsza, eksperymentalna szczepionka Moderny okazała się nieskuteczna
Biznes
Czarny czwartek Kremla, sankcje USA i UE, Europa buduje konkurencję dla Muska
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Biznes
Jak napędzić rozwój małych i średnich firm
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama