fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Dobry występ Reprezentacji Polski Debat na turnieju w Katarze

W ramach przygotowań do Mistrzostw Świata, Reprezentacja Polski Debat zanotowała bardzo solidny występ na międzynarodowym turnieju ISDC w Katarze.

Patronat „Rzeczpospolitej”

Polski zespół dotarł do 1/8 turnieju, gdzie debatując jako propozycja bronił prowadzenia protekcjonistycznej polityki ekonomicznej przez kraje rozwijające się. Po wyrównanym pojedynku sędziowie przyznali zwycięstwo Chinom, mistrzom świata z 2018 roku. Po drodze polska reprezentacja pokonała Tunezję, Kazachstan i Katar zbierając w sumie 3 zwycięstwa i 2 porażki ze Słowenią i Tajwanem. W wynikach indywidualnych Kacper Lubiewski został 7. mówcą, a Hanna Szczerbińska 10. mówczynią w kategorii EFL (angielski jako obcy język).

W katarskim turnieju przeprowadzonym w całości online wzięło udział aż 35 reprezentacji narodowych. Był on istotną częścią przygotowań do Mistrzostw Świata Debat, które odbędą się w lipcu i sierpniu bieżącego roku. Reprezentacja narodowa w składzie Kacper Lubiewski, Hanna Pabiś, Ignacy Krzewski, Marianna Wesołowska, a także drużyna rezerwowa: Hanna Szczerbińska, Piotr Małkowski, Natalia Siwek i Lulu Samborska przygotowuje się intensywnie do zawodów pod okiem Radosława Czekana.

Jestem pozytywnie zaskoczony tematami, które były szerokie, ciekawe i odnosiły się zarówno do kultury, polityki i ekonomii - mówi Kacper Lubiewski.

- To, co było najważniejsze, to według mnie fantastyczni sędziowie, dzięki nim wiele nauczyliśmy się na przyszłość. W 1/8 finału debatowaliśmy z Chinami, które są drużyną na bardzo wysokim poziomie. To na pewno pokazało, że musimy się jeszcze sporo nauczyć, ale też że ich poziom nie jest niczym nieosiągalnym - dodaje Hanna Szczerbińska

Trener Reprezentacji, Radosław Czekan, podsumował wydarzenie: Od początku przygotowań wiedzieliśmy, że tegoroczny skład jest wyjątkowy. Wejście do ? finału w Katarze jest pierwszym w historii awansem reprezentacji na międzynarodowym turnieju. Ten bezprecedensowy sukces osiągnęliśmy występując właściwie rezerwowym składem co pokazuje, na jak wiele może nas stać na Mistrzostwach Świata. Jestem dumny z zespołu i liczę, że na kolejnych turniejach podniesiemy jeszcze poprzeczkę.

W corocznych Mistrzostwach Świata najlepsi uczniowie i uczennice z całej Polski wybrani i przygotowani przez ekspertów Fundacji Polska Debatuje rywalizują na argumenty z rówieśnikami z całego świata. Do tegorocznej edycji turnieju pozostało 100 dni. W ramach przygotowań reprezentacja zmierzy się jeszcze w kilkunastu sparingach międzynarodowych m.in. ze Szwecją, Holandią, RPA oraz weźmie udział w Mistrzostwach Azji Południowej Online organizowanych przez wicemistrzów świata z 2020 roku - Sri Lankę.

Patronat „Rzeczpospolitej”

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA