fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Minister finansów Paweł Szałamacha przedstawił wielki plan odbudowy stoczni

Bloomberg
Jeśli przedsiębiorcy wykorzystają preferencje w ustawie o aktywacji przemysłu okrętowego, jest szansa na 5 tys. nowych miejsc pracy w branży i wzrost obrotów o 1,5–2 mld zł – twierdzi rząd.

Minister finansów Paweł Szałamacha i szef resortu gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk przedstawili w poniedziałek w historycznej stołówce dawnej Stoczni Szczecińskiej, gdzie podpisywano porozumienia sierpniowe w 1980 r., założenia zmian legislacyjnych, które mają służyć odbudowie przemysłu stoczniowego.

– Projekt ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ma wsparcie resortu finansów – podkreślił minister Szałamacha.

Jak pisała „Rzeczpospolita", w nowych regulacjach rząd m.in. zaproponuje zwolnienie stoczni z podatku VAT, tak by premiować m.in. producentów jednostek gotowych do eksploatacji. Kolejne rozwiązanie, dotyczy zwolnienia stoczni z płacenia podatku VAT dostawcom elementów do budowy statków.

Rząd oferuje też przedsiębiorcom wybór między CIT a zryczałtowanym 1-proc. podatkiem od wartości sprzedanej produkcji oraz możliwość włączenia stoczni do specjalnych stref ekonomicznych. Jeśli stocznia będzie real...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA