fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bezos najbogatszy na świecie, Sołowow w Polsce

Bloomberg
Założyciel Amazona drugi rok z rzędu jest najbogatszym człowiekiem globu. Najbogatszy wśród Polaków jest 691 na liście miliarderów - Michał Sołowow.

Magazyn Forbes opublikował coroczne zestawienie najbogatszych ludzi świata. Za nimi gorszy rok. Na liście znalazło się 2135 osób z majątkiem 8,7 bln dol. To o 55 osób mniej i o 400 mld dol. mniej niż dwa lata temu. "Zbiedniało" aż 994 miliarderów. Bogaczy przybyło jedynie w obu Amerykach (dzięki USA i Brazylii). Na pozostałych kontynentach ich liczba spadła.

Bezos zachował fotel najbogatszego Ziemianina z majątkiem 131 mld dol. Ponieważ jest w trakcie rozwodu, to za rok będzie pewnie o połowę uboższy i spadnie z podium. Natomiast pani MacKenzie Bezos ma szansę stać się najbogatszą kobietą globu. Teraz miano to przypadło Francoise Meyers, dziedziczce fortuny L'Oreala (49,3 mld dol. i 15 w zestawieniu).

Na podium także Bill Gates (96,5) i najbogatszy starzec świata - Warren Buffett (82,5 mld dol.). Pomimo swoich 89 lat to wciąż skuteczny inwestor!

Na liście znalazło się rekordowo dużo Polaków. Wśród siedmiu naszych bogaczy najwyżej - na 691 miejscu na świecie był Michał Sołowow (3,2 mld dol.) przed Zygmuntem Solorzem (2,7 mld dol. i 838 pozycja).

Na 1281 miejscu jest pierwsza i jedyna Polka w globalnym zestawieniu – Dominika Kulczyk (1,8 mld dol.) To o 100 mln dol. więcej od brata Sebastiana (1349 miejsce). Jerzy Starak, właściciel Polpharmy zgromadził 1,5 mld dol., (1511 pozycja na świecie).

Tomasz Biernacki – twórca sieci sklepów Dino (1,3 mld dol.) znalazł się na 1717. miejsce wśród najbogatszych, a Dariusz Miłek założyciel sieci sklepów CCC (1 mld dol.) – zajął 2057 miejsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA