fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Prokurator: Bernie Madoff powinien umrzeć w więzieniu

Bernard Madoff nie powinien zostać wypuszczony na wolność. Powinien nadal odsiadywać wyrok 150 lat pozbawienia wolności - uważa prokurator federalny z Nowego Jorku.

81-letni Madoff wystąpił z wnioskiem o przedterminowe zwolnienie z odbywania kary. "Oszust wszech czasów, jak pisze o nim amerykańska prasa, twierdzi, że według jego lekarzy zostało mu zaledwie 18 miesięcy życia i chciałby je spędzić na wolności z rodziną. Były inwestor cierpi na niewydolność nerek.

Jednak według biura Prokuratora Federalnego południowego dystryktu Nowego Jorku, przestępstwo Madoffa było "bezprecedensowe pod względem zakresu i skali" i jest samo w sobie "wystarczającym powodem", by odrzucić prośbę Madoffa. Nowojorski prokurator w specjalnym piśmie do sądu na Manhattanie napisał także, że "od czasu skazania Madoff wykazał się całkowitym brakiem zrozumienia powagi swoich zbrodni i braku współczucia dla swoich ofiar". Według prokuratora nie zasługuje on na zwolnienie ze względów humanitarnych - informuje CNN.

Madoff, twórca największej piramidy finansowej świata - został aresztowany w grudniu 2008 roku. Jego uważana za prestiżową firma inwestycyjna okazała się zwykłym oszustwem, a on sam zdefraudował miliardy dolarów swoich klientów. Miliarder przyznał się do 11 zarzutów prokuratury, w tym fałszowania dokumentów, prania pieniędzy oraz krzywoprzysięstwa. Do więzienia trafił po wyroku w lipcu 2009 roku.

Czytaj także: Jak wielki oszust zmienił branżę hedgingową

Kiedy miesiąc temu okazało się, że Madoff chce wyjść na wolność do sądu trafił list od 500 ofiar oszusta, które opisały w jaki sposób zrujnował im on życie i jak jego przestępcza działalność nadal ma wpływ na ich egzystencję.

Według nowojorskiego prokuratora stan zdrowotny Madoffa, który odbywa karę w więzieniu federalnym w Butner w Północnej Karolinie, nie jest wcale taki zły, a ostatnio się nawet nieco poprawił. Władze więzienia poinformowały, że pogorszenie stanu zdrowia więźnia wynikało głownie z odmowy przeprowadzenia dializ, niezbędnych w jego stanie. Od listopada 2019 Madoff znów jest dializowany i jego stan się poprawia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA