fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Departamen obrony USA podpisał kontrakty na wyprodukowanie zamienników rosyjskich rakietowych silników

123rf.com
Aby uwolnić się od importu silników rakietowych z Rosji, amerykańscy producenci muszą je wyprodukować u siebie.

Resort obrony USA podpisał dwa kontrakty z firmami United Launch Services (ULA) i Aerojet Rocketdyne na wyprodukowanie zamienników rosyjskich rakietowych silników RD-180. Mają one powstać do 2019 r i kosztować 162 mln dol., podała za Pentagonem agencja Prime.

Aerojet Rocketdyne opracuje prototyp silnika AR1, wartość kontraktu to 115,3 mln dol., z możliwością jego zwiększenia do kwoty 536 mln dol..Natomiast ULA dostanie 46,6 mln dol. na opracowanie silnika Vulcan BE-4 a także na projekt rakietowej konstrukcji Advanced Cryogenic Evolved Stage (ACES). Także i tu możliwy jest wzrost finansowania do kwoty 201,6 mln dol.

Amerykańskie zamienniki rosyjskich rakiet muszą powstać do końca 2019 r, posłużą do wynoszenia w kosmos satelitów i statków kosmicznych. W 014 r Kongres zabronił wykorzystywania do tego celu rosyjskich rakiet RD-180. Jednak w grudniu 2015 r zgodził się na nowe zakupy, bowiem Pentagon nie ma na razie żadnego swojego silnika zdolnego do wynoszenia obiektów w kosmos i jest całkowicie zależny od rosyjskiego importu.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA