fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Niemcy lokują w Polsce centra usług dla biznesu

Bloomberg
Dostępność wykształconych pracowników i znajomość języka niemieckiego przyciąga inwestycje w nowoczesne usługi dla biznesu.

Choć najwięcej niemieckich inwestycji w Polsce widocznych jest w branżach przemysłowych, Niemcy coraz chętniej lokują w Polsce centra nowoczesnych usług dla biznesu. Z raportu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych firmy Hays wynika, że w sektorze usługowym działają już 44 firmy niemieckie. Według Fundacji Pro Progressio wspierającej rozwój outsourcingu daje im to blisko 7-proc. udział w rynku oraz drugie miejsce po USA wśród inwestorów zagranicznych, razem z Wielką Brytanią i Francją.

Głównym atutem Polski jest podaż wykwalifikowanej kadry pracowników. Blisko jedna czwarta centrów usług dla biznesu utworzonych przez niemieckie firmy mieści się we Wrocławiu. Na drugim miejscu jest Warszawa (16 proc.), a na trzecim Poznań i Trójmiasto (po 13 proc.). To duże ośrodki akademickie, przy czym dodatkowymi zaletami Wrocławia i Poznania jest dobre skomunikowanie z Niemcami.

Ale inwestorzy interesują się także innymi lokalizacjami, m.in. Łodzi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA