fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

CCC odbija na e-commerce. Szuka inwestora dla eobuwie.pl

materiały prasowe
O 82 proc. w II kwartale i o 60 proc. w III kw. br. wyższe niż rok temu były przychody polkowickiej grupy obuwniczej z handlu w sieci. CCC chce mocniej postawić na e-commerce. Szuka inwestora z pół miliarda złotych dla platformy eobuwie.pl. Biegły rewident ostrzega, że sytuacja grupy jest niepewna.

O kilkanaście procent rośnie dziś kurs akcji obuwniczej grupy CCC, po tym jak podała ostateczne wyniki finansowe trudnego pierwszego półrocza, niosące optymizm wstępne dane za trzeci kwartał br. i ogłosiła zamiar sprzedaży udziałów w szwajcarskim biznesie Karl Voegele oraz poszukiwania inwestora dla eobuwie.pl.

Do godz. 13.15 walor CCC kosztował już dziś 54,48 zł. Próbuje odrobić straty poniesione przez ostatni miesiąc.

- Dzięki wysokiej dynamice e-commerce i bardzo dobrej konwersji w sklepach udaje się poprawiać wyniki rok do roku mimo o kilkanaście procent niższego trafiku w sklepach – powiedział Marcin Czyczerski, prezes CCC omawiając dane za zakończony właśnie trzeci kwartał br.

Przychody grupy CCC w III kw. br. były w nim wyższe rok do roku o 4 proc. (urosły do 1,5 mld zł).

Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) była dodatnia i wyniosła 176 mln zł wobec 193 mln zł rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 8 mln zł.

– Będziemy walczyć o to, aby utrzymać dodatnie dynamiki w kolejnych miesiącach – dodał Czyczerski, podkreślając, że od strony produktowej CCC jest bardzo dobrze przygotowane.

- Jesteśmy optymistyczni, że (w 2020 r. – red.) dogonimy obrót z 2019 r. To jest wyzwanie, ale damy radę – mówił Dariusz Miłek, założyciel CCC.

Firma poinformowała dziś, że rozpoczęła przegląd strategicznych opcji dla Karl Voegele, czyli firmy szwajcarskiej, przejętej w 2019 r. Karol Półtorak, wiceprezes CCC podał, że są już pierwsi chętni.

CCC zdecydowało się także na pozyskanie inwestora dla platformy e-commerce eobuwie.pl. - Szukamy partnera, który będzie miał i zasoby finansowe i doświadczenie w obszarze budowy wartości w e-commerce. W takim trio razem z Marcinem Grzymkowskim chcielibyśmy budować wartość eobuwie.pl – powiedział Karol Półtorak. Pytany o to, jaki udział w eobuwie.pl miałby mieć nowy inwestor uniknął odpowiedzi. – Za wcześnie, aby o tym mówić – powiedział. Podał, że eobuwie.pl potrzebuje około 0,5 mld zł dodatkowego kapitału.

W I poł. br. przychody Grupy CCC wyniosły 2,2 mld zł, o 11 proc. mniej niż rok wcześniej, ale za sprawą epidemii i licznych odpisów strata operacyjna sięgnęła 0,5 mld zł, a strata netto 0,94 mld zł. Strata netto z działalności kontynuowanej zamknęła się sumą 666 mln zł.

Na wynikach zaważył drugi kwartał br., w którym sklepy w galeriach handlowych były zamknięte przez ponad miesiąc.
Mimo przeprowadzonej w tym roku emisji akcji sytuacja finansowa CCC wymaga stabilizacji. Biegły rewident w komentarzu do raportu z przeglądu sprawozdania półrocznego zwrócił uwagę inwestorów, że „występuje znacząca niepewność, która może budzić poważne wątpliwości co do zdolności spółki i grupy do kontynuacji działalności”.

Marcin Czyczerski wskazał, że rewident jest zobowiązany zachować daleko idący sceptycyzm. Jego zdaniem, sytuacja płynnościowa grupy jest dobra. To nie zmienia faktu, że jak mówił prezes, CCC rozmawia z bankami i chce znaleźć doradcę, który pomoże jej w wyborze modelu finansowania. W toku tych rozmów wypracowane ma zostać także podejście do wykupu obligacji, zapadających w 2021 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA