fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Poczta Polska ma nowego prezesa

Fotorzepa, Marta Bogacz
Rada Nadzorcza państwowego operatora rozstrzygnęła konkurs na prezesa spółki. Zaskoczenia nie było. Choć kandydatów było dziesięciu, wybrano Tomasza Zdzikota, czyli członka RN Poczty Polskiej (PP), oddelegowanego na stanowisko szefa grupy po tym jak zwolniono Przemysława Sypniewskiego. S.A. Zdzikot dokończy IV kadencję obecnego zarządu.

Tomasz Zdzikot do PP przyszedł 2,5 miesiąca temu z Ministerstwa Obrony Narodowej. Wybrano go na p.o. prezesa, by przeprowadził majowe wybory korespondencyjne, do których ostatecznie nie doszło. Resort aktywów państwowych uznał, że prezes Sypniewski nie wypełni postawionego przed spółką zadania (oficjalnie Przemysław Sypniewski podał się do dymisji).

Były wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot to bliski współpracownik Mariusza Błaszczaka, szefa MON. 41-latek jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Ukończył m.in. Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Lecha Kaczyńskiego oraz Wyższy Kurs Obronny w Akademii Obrony Narodowej. Był doradcą wiceprezydenta Warszawy - Sławomira Skrzypka. Pełnił funkcję zastępcy burmistrza stołecznego Śródmieścia, a także wiceprezesa Centrum Bankowo-Finansowego "Nowy Świat". Przez kilka lat pracował w departamencie prawnym biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W latach 2006-2014 był radnym Warszawy, a od 2014 r. sprawuje mandat radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Z końcem 2015 r. Zdzikot powołany został na podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, pełnił też funkcję pełnomocnika rządu ds. Przygotowania Organów Administracji Państwowej do Współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen i Wizowym Systemem Informacyjnym. W 2018 r. został sekretarzem stanu w resorcie obrony.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA