fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Jeff Bezos kupił nowy dom. Zapłacił więcej niż Amazon podatku

Jeff Bezos
Bloomberg
Kwota, jaką Jeff Bezos wydał na swój nowy dom w Beverly Hills, jest większa niż ta, jaką Amazon zapłacił do tej pory w ramach federalnego podatku dochodowego za 2019 r. - informuje Business Insider Polska .

Zbudował ją w 1937 roku Jack Warner, jeden z założycieli słynnego studia filmowego Warner Bros. Posiadłość rozciąga się na ponad 1200 mkw. Należą do niej dwa domki dla gości, basen i boisko do tenisa – wylicza amerykański Business Insider. Poprzednim właścicielem rezydencji był inny miliarder – David Geffen, wywodzący się z branży muzycznej. Warner Estate jest obecnie najdroższym domem w Kalifornii. A jeszcze w latach 90. jego wartość była znacznie mniejsza – wynosiła 47,5 mln dol.

Za pieniądze, które Bezos wydał na nowy dom, mógłby opłacić za Amazona podatek federalny za 2019 rok, który firma uiściła w tym roku, a w kieszeni i tak zostałyby mu jeszcze 3 mln dol. – szacuje serwis Market Watch.

Amazon zapłacił za miniony rok tylko 162 mln dol. podatku dochodowego. Z tym że jest winny amerykańskiemu fiskusowi ponad miliard dolarów, zamierza jednak odroczyć płatność pozostałych 914 mln dol.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA