fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Maskotka Jana Pawła II stała się hitem w internecie. I budzi kontrowersje

Instagram / przytulankiswietych_ruah
Pluszowa zabawka przypominająca papieża Jana Pawła II zrobiła furorę w internecie, ale też wywołała silne kontrowersje. Autorka maskotki przekonuje, że uzyskała zgodę Watykanu, a maskotka ma pozytywny wydźwięk.

Maskotkę z papieżem Polakiem zaprojektowała Kamila Drzewiecka i została ona wykonana ręcznie przez polskiego producenta. Pluszowy Jan Paweł II liczy 43 centymetry wzrostu, jest wykonany z tkanin bawełnianych i, jak zachwalają dystrybutorzy, jest "miły w dotyku" i "bezpieczny dla dzieci". 

Zabawkę ze świętym można znaleźć w ofercie kilku sklepów internetowych. Momentalnie pojawiło się na nią wielkie zainteresowanie, ale też odezwały się głosy sprzeciwu. Nie wszyscy bowiem uważają maskotkę za stosowną. Autorka zapewnia jednak, że otrzymała zgodę na wykonanie zabawki od Watykanu, czego dowodem jest list od Sekretariatu Stanu Ojca Świętego. 

Czytaj także: Za zabawkę Baby Yoda fani są gotowi sprzedać nerkę 

- Postaci świętych czy postaci biblijne to herosi, którzy z pewnością więcej nauczą dzieci niż Batman czy Spiderman - przekonuje Kamila Drzewiecka cytowana przez Onet. 

W ofercie znajdziemy też maskotki z podobiznami innych świętych, w tym św. Faustyny Kowalskiej czy Franciszka z Asyżu.

Więcej na: Onet.pl

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA