fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Koźmiński i SGH wśród najlepszych szkół biznesu w Europie

SGH wśród najlepszych szkół biznesu w Europie
Fotorzepa, Magda Starowieyska
Akademia Leona Koźmińskiego zajęła najwyższe miejsce spośród uczelni z naszego regionu w rankingu najlepszych szkół biznesu w Europie według „Financial Times”.

HEC Paris , która wyprzedziła w tym roku London Business School, Uniwersytet Bocconi i Uniwersytet St. Gallen tworzą czołówkę edukacji biznesowej w Europie, jak wynika z rankingu European Business Schools 2019 opublikowanego w poniedziałek przez dziennik „Financial Times”.

W tegorocznej edycji zestawienia, które ocenia 95 czołowych szkół biznesu w Europie na podstawie ich wyników w cząstkowych rankingach (stacjonarne studia MBA, Executive MBA, magisterskie studia z zarządzania i Executive Education), po raz kolejny znalazły się też dwie polskie uczelnie.

Najlepiej- i to w skali całego naszego regionu - wypadła Akademia Leona Koźmińskiego, która w strategicznym aliansie z najstarszą na świecie uczelnią biznesową, ESCP Europe zajęła 14. pozycję. Francuska szkoła biznesu ESCP Europe, z kampusami w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i w Warszawie - prowadzi wspólny program z ALK kończący się uzyskaniem podwójnego dyplomu.

Samodzielnie Koźmiński zajął w tym roku 48 miejsce (to nieco słabiej niż przed rokiem, gdy był 43.) wyprzedzając m.in. plasujący się na 56. pozycji czeski Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze, 59.na liście Uniwersytet Petersburski i warszawską Szkołę Główną Handlową, która zajęła 69. miejsce, awansując z 71. w minionym roku.

Fotorzepa, Robert Gardziński

Prof. Witold T. Bielecki, rektor ALK twierdzi, że wysokie miejsce w rankingu uczelni biznesowych „FT” Koźmiński zawdzięcza przede wszystkim swoim absolwentom MBA, których jest już 5 tysięcy. (Uczelnia świętuje w tym roku 30-lecie programu Executive MBA). Znakiem firmowym ALK jest też duże umiędzynarodowienie - czyli znaczący udział studentów z zagranicy. Obecnie w Koźmińskim studiuje półtora tysiąca cudzoziemców z ponad 70 krajów. Jak dodaje Ewa Barlik, rzeczniczka ALK, zagraniczni studenci podkreślają, że o wyborze Koźmińskiego zdecydowało miejsce uczelni w rankingach „FT” oraz posiadane przez nią międzynarodowe akredytacje: AACSB, EQUIS i AMBA. Uczelnia uzyskała ich komplet już w 2011 roku. - W rankingach „FT” Akademia Leona Koźmińskiego jest obecna od 10 lat, zajmując przez cały czas pozycję lidera kształcenia menedżerskiego w Europie Środkowej- zaznacza Ewa Barlik.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA