Reklama
Rozwiń

Nie tylko butelkomaty. W Warszawie powstał bankomat nasion

Po butelkomatach przyszła pora na bankomat z nasionami w stolicy. Powstał właśnie pierwszy punkt, w którym każdy może pobrać wybrane przez siebie nasiona i posadzić je w upatrzonym miejscu.

Aktualizacja: 24.05.2019 18:28 Publikacja: 24.05.2019 18:21

Nie tylko butelkomaty. W Warszawie powstał bankomat nasion

Foto: Facebook / Miasto Stołeczne Warszawa

Duże miasta coraz bardziej dbają o to, by stać się czystym i ekologicznym miejscem do życia. Niedawno Miasto Stołeczne Warszawa ogłosiło powstanie wyjątkowych butelkomatów, które mają za zadanie oczyścić ulice z plastiku i skłonić mieszkańców do segregowania śmieci. To pierwsze na świecie tego typu urządzenia, które przyjmują trzy różne rodzaje opakowań i wydają zniżki na bilety do kina, autobus czy kawę. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Spotify zirytował turecki rząd. Playlisty obrażają żonę Erdogana
Biznes
Napięcia UE–Chiny. Rozmowa Trumpa i Zełenskiego i szczyt BRICS w Rio
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina
Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?
Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI