fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Facebook coraz bardziej ekologiczny. Stawia na farmy wiatrowe

123RF
Facebook podpisał długoterminową umowę na dostawy energii elektrycznej z farmy wiatrowej w stanie Indiana. To ważny krok w kierunku realizacji ambitnej strategii ekologicznej giganta.

Jak podają zagraniczne media, Facebook rozpoczął długoterminową współpracę z firmą EDP Renewables North America, należącą do portugalskiego koncernu EDP Renewables. Technologiczny gigant kontrolowany przez Marka Zuckerberga zamierza pozyskać z nowej farmy wiatrowej w Randolph County w stanie Indiana 139 megawatów, które będą dostarczane do jego obiektów przez 15 lat.

Czytaj także: Facebook: największa dzienna przecena w historii

EDP Renewables poinformował w czwartek, że elektrownia wiatrowa 200 MW Headwaters II, o którą chodzi, zostanie planowo uruchomiona w 2020 r. Ma ona produkować wystarczającą ilość energii elektrycznej, by zaspokoić roczne potrzeby ponad 52 tys. domów.

To kolejny ważny krok, jaki uczynił Facebook w celu realizacji swojej ambitnej strategii, zgodnie z którą zamierza pozyskiwać energię wyłącznie z odnawialnych źródeł. Chwilę wcześniej, w lipcu tego roku, Facebook ogłosił, że jego ogromne centrum danych w mieście Prineville w stanie Oregon będzie w całości zasilane energią słoneczną wytwarzaną przez amerykański koncern PacifiCorp.

- Facebook jest zaangażowany w szukanie nowych umów na dostawy energii odnawialnej w tej samej sieci energetycznej dla wszystkich naszych jednostek – powiedział Bobby Hollis, dyrektor ds. globalnej energetyki w Facebooku, cytowany przez CNBC.

– Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z EDP Renewables, który pomoże nam zrealizować nasze cele zrównoważonego rozwoju w tym regionie - podkreślił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA