fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

ASM Group: warunki sprzyjają rozwojowi

www.asmgroup.pl
Przychody spółki w I półroczu wzrosły w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem o 10 proc., do 89,2 mln zł. Zysk netto w tym samym czasie spadł o 35 proc., do 2 mln zł.

Głównym segmentem działalności firmy, który przyczynił się do wzrostu przychodów była działalność w obszarze merchandisingu. Sprzedaż w tym segmencie w I połowie 2017 r. wyniosła ponad 59 mln zł, co stanowi prawie 19 proc. wzrost w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim.

Grupa kapitałowa podtrzymuje założenia dotyczące rozwoju poprzez akwizycje i ekspansję zagraniczną, analizuje rynek europejski w obszarze outsourcingu sił sprzedaży. „Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć wzrost przychodów. To pokazuje, że podejmowane przez nas kroki dają zamierzone rezultaty. Nowoczesne usługi dla biznesu to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów w Polsce. Coraz więcej firm przekazuje część procesów biznesowych zewnętrznym partnerom. Często decyzja ta jest elementem strategii przedsiębiorstwa, albo koniecznością związaną z jego rozwojem lub wynika z oszczędności, ale przede wszystkim oznacza to rozwój tego rynku i sprzyjające warunki dla rozwoju grupy w najbliższym czasie“ – komentuje Adam Stańczak, prezes ASM Group.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA