fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

#RZECZoBIZNESIE: Jak zarabiać bez pracy

Maciej Zienkiewicz
Dzisiejszy program #RZECZoBIZNESIE prowadziłó Marcin Piasecki. Jego gośćmi byli: Grzegorz Kurdziel członek zarządu Poczty Polskiej, Janusz Niedziela wiceprezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz Magdalena Cicharska, ekonomistka z SGH.

Grzegorz Kurdziel członek zarządu Poczty Polskiej mówił o rynku pocztowym.

Janusz Niedziela wiceprezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej mówił o rynku lotniczy.

Magdalena Cicharska, ekonomistka z SGH mówiła o finansach osobistych.

Nie jesteśmy zaskoczeni wzrostem ilości przesyłek listowych - Grzegorz Kurdziel członek zarządu Poczty Polskiej, dodając, że polskie firmy wysyłają coraz więcej zwykłych listów. Głownie są to przesyłki reklamowe. A to dobrze świadczy o stanie polskiej gospodarki i polskich firm.

Poczta Polska zamierza postawić na paczki, a konkretnie na produkty skierowane do firm e-commerce.

Jak Poczta Polska chce konkurować z firmami kurierskimi?

- Naszymi atutami jest to, że dużo lepiej znamy rynek polski i tej części Europy, niż globalni gracze jak DHL - mów Kurdziel. - Będziemy musieli być bardziej pracowici i sprytniejsi - podkreślił.

Grzegorz Kurdziel podkreślił, że PP będzie wchodzić z podobnymi firmami, często państwowymi, z regionu Europy Wschodniej i Środkowej.

Polskim klientom bardziej zależy na jakości niż szybkości dostarczania przesyłek. Poczta Polska dysponuje dużą siecią punktów odbioru przesyłek, o ile nie chcą czekać na kuriera. ta sieć się wciąż zwiększa, już teraz PP współpracuje z PKN Orlen, na stacjach którego można odbierać przesyłki pocztowe.

- Wcale nas nie cieszą problemy InPostu. Przewidywaliśmy taki scenariusz - podkreśla Grzegorz Kurdziel członek zarządu Poczty Polskiej. - InPost nie był gotowy do obsługi rządowych kontraktów - podkreślił.

- W imieniu Rzeczpospolitej odpowiadamy za ruch lotniczy nad Polska -  na Janusz Niedziela wiceprezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i podkreśla, że PAŻP nie jest nastawiony na zysk.

Polska straciła ogromną część ruchu samolotowego z Europy do Azji. Po zestrzeleniu w zeszłym roku samolotu nad Ukrainą wiele linii lotniczych omija Ukrainę, ale także i Polskę. Zwiększa się ruch na polskich lotniskach, ale PAŻP traci finansowo na tranzycie do Azji.

 - Niebo nad Polską jest bezpiecznie - podkreśla Janusz Niedziela.

Jak zarobić bez pracy?

- To nie jest wcale trudne - uważa Magdalena Cicharska, ekonomistka z SGH.

Na przykład założyć własną firmę i korzystanie z cudzego czasu i pracy. Właściciele firm muszą się jednak oduczyć od

Inwestycje - pożyczanie pieniędzy na inwestycje jest dla tych, którzy potrafią to robić.

Własność intelektualna - patenty, książki, dzieła. Pracuje się nad nimi raz a potem sprzedaje wielokrotnie.

Polacy boją się i sukcesu i porażki.

Porażki z oczywistych względów a sukcesu, ponieważ sukces jest postrzegany podejrzliwie a ludzi, którzy go osiągnęli podejrzewa się o "nieuczciwości".

Nawet po porażce trzeba się podnieść i spróbować dalej.

Młodych ludzi w Polsce wciąż wychowuje się do pracy a nie do dochodu pasywnego, które jest postrzegane z podejrzliwością.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA