fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Koronawirus: tysiące mandatów po poluzowaniu obostrzeń

Sopot był jedną z wielu miejscowości turystycznych, które szczególnie kontrolowała policja
AFP
Blisko 5 tys. mandatów wystawili funkcjonariusze w miniony (drugi po poluzowaniu obostrzeń) weekend. Policja wystawiła 4 tys 800 kar za wykroczenia Covidowe. Sprawdzano głównie atrakcyjne turystycznie miasta - Sopot, Zakopane, Białka Tatrzańska i inne .

- Od piątku, każdego dnia funkcjonariusze wystawiali po 1 600 mandatów - mówi Rzeczpospolitej Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.

Tak jak zapowiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia, kolejny weekend po poluzowaniu obostrzeń odbył się pod kontrolą policji. W medialnych przekazach widać było tłumy, które ruszyły do najpopularniejszych polskich miejscowości. Zabrakło maseczek i wymaganych odległości – w wielu przypadkach dystansu nie było żadnego.

Pierwsi chętni do wypoczynku przybywali już w piątek. Tego dnia policja wystawiła 1600 mandatów za brak maseczek lub odstępu i wysłała 130 wniosków o ukaranie do sądu. Dzień później (w sobotę) mandatów było 1600 i 175 wniosków o ukaranie. I niedziela – 1555 mandatów karnych i 168 wniosków o ukaranie.

– Mieliśmy mnóstwo interwencji związanych z najazdem turystów. Zaangażowane były wszystkie patrole - podaje policja.

Rząd nie wyklucza, że jeśli wzrośnie liczba zakażonych, możliwy jest powrót do obostrzeń.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA