Podczas środowej konferencji minister Adam Niedzielski stwierdził, że "liczba zakażeń jest stabilna". - To dobry czas, żeby się zaszczepić. Od 3 października wprowadzamy szczepienia pierwszą dawką przypominającą Pfizer Junior dla dzieci 5-11 lat. W nocy z 2 na 3 października wystawimy 475 tys. e-skierowań - poinformował szef MZ.

Zapowiedź padła podczas konferencji prasowej dotyczącej nowej kampanii informacyjnej o szczepieniach przeciw COVID19 - "Chcę zrozumieć". - Kampania ma przekonywać, a nie tylko zachęcać do szczepień. Dostarczymy argumentów, które pomogą podjąć decyzję - podkreślił Niedzielski.

- Rozmawialiśmy z wieloma pacjentami. Za większością decyzji o braku szczepienia krył się lęk. Kampania "Chcę zrozumieć" ma rozwiać wątpliwości i przekonać niezdecydowanych - dodała dr Aleksandra Lewandowska, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Przypomnijmy, iż od 16 września wprowadzono szczepienia drugą dawką przypominającą dla osób w wieku powyżej 12. roku życia, które przyjęły podstawowy schemat i pierwszy booster.