– Gdy spytać osoby współpracujące z dzisiejszą nagrodzoną, najczęściej można usłyszeć, że ceni rzetelność, obiektywizm i niestrudzenie szuka tematów naprawdę ważnych dla czytelników. Nie modnych, ale ważnych – powiedział w laudacji Kuba Giedrojć, zastępca dyrektora generalnego Lewiatana.

– Jej artykuły ekonomiczne cechuje nie tylko profesjonalizm, ale również zrozumiały język. To niezwykła wartość, gdy przychodzi nam opisywać tematy gospodarcze. W „Rzeczpospolitej" pisze o pracy, karierze, sytuacji kobiet, zrównoważonym rozwoju – dodał.

Nagroda została wręczona na gali, która odbyła się w trakcie Europejskiego Forum Nowych Idei.

Podczas wydarzenia Nagrodę Lewiatana im. Andrzeja Wierzbickiego otrzymali: Jan Polcyn, prezes firmy Dora Metal, oraz Dawid Leśniakiewicz, Sebastian Langa, Piotr Pełka i Radosław Kulesza, twórcy firmy Giganci Programowania. Nagroda im. Władysława Grabskiego trafiła w ręce Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu od 1998 r., który już po EFNI, w minioną niedzielę, został wybrany na posła. Nagrodę Konfederacji Lewiatan i Fundacji na rzecz Myślenia im. Barbary Skargi odebrała Barbara Labuda. Nagrodę specjalną otrzymała Unia Ukraińskich Przedsiębiorców (SUP).