Reklama

Rachunki opłacamy już głównie bezgotówkowo

Gotówką Polacy posługują się głównie w sklepach. Ale stałe rachunki chętnie regulują przelewem w bankowości internetowej.

Publikacja: 17.04.2017 19:21

Foto: 123RF

Według badań Narodowego Banku Polskiego („Wybrane wyniki badania Polaków nt. korzystania z usług bankowych i płatności 2016", opublikowane w styczniu 2017 r.) kartę debetową ma – i korzysta z niej – 82 proc. ankietowanych Polaków (3 proc. posiada, ale nie korzysta, natomiast 15 proc. nie ma). Dość wysoki wskaźnik „ukartowienia" stanowi dobrą bazę do wzrostu liczby i wartości transakcji bezgotówkowych przy użyciu karty (ale w przypadku braku odpowiedniej infrastruktury płatniczej karta posłuży do podjęcia gotówki w bankomacie).

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Wydarzenia Gospodarcze
Zarządzanie kryzysami humanitarnymi
Wydarzenia Gospodarcze
Jaka ma być Unia Europejska?
Wydarzenia Gospodarcze
Czy nadszedł już czas na kolejne rozszerzenie UE?
Wydarzenia Gospodarcze
Apteka dla pacjenta? Na razie w teorii
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama