Jest to sklep z różnojęzycznymi książkami i innymi wydawnictwami o charakterze historyczno-wojskowym, tudzież z wielkim wyborem map, szkiców, aktualnych i historycznych, przy czym po bardzo umiarkowanych cenach.

A jakaż fachowa kierowniczka i sprzedawczyni! Jaka popularyzacja wiedzy historyczno-wojskowej i historii techniki!

Hobbyści i studenteria nie tylko z Warszawy, z połowy Polski, zjeżdżają się tutaj już od 20 lat po rarytasy czytelnicze gdzie indziej niedostępne. Wszyscy wiedzieli, gdzie mogą dostać rzecz poszukiwaną i jak tam trafić. A teraz, w ramach polityki historycznej i wychowania patriotycznego…

Zacny ów punkt księgarski, znajdujący się na parterze budynku Centralnej Biblioteki Wojskowej (ul. Ostrobramska) i wynajmowany (chyba od Agencji Mienia Wojskowego), zajmuje ok. 30mkw., które obecnie (nagle i niespodziewanie) stały się strategicznie niezbędne siłom naszym lądowym, powietrznym i morskim. Bez nich przerąbiemy wszelkie nadciągające wojny, zwłaszcza że musimy z powodu biedy naszej słowiańskiej redukować stan liczbowy wojska.

Do naszych czasów każda odradzająca się siła zbrojna narodowa potrzebowała na gwałt ludzi, którzy jeszcze w cywilu naczytali się książek „wojskowościowych”. Armia bowiem, jak głosi znana powszechnie zasada, to nie uniwersytet. W armii się myśli!

—Bogusław Zając, Warszawa