Robert Mazurek: Pastylka na gazy

Kończę się. Zostało mnie dwa i pół miesiąca, a potem niebyt. Zbliża się nieuchronnie czas wypadnięcia za burtę. Kończę bowiem wkrótce 49 lat, a to kres żywota. Tylko bez fałszywego pocieszania na duchu, proszę, znam swe miejsce. Specjaliści od reklamy ustalili na świecie całym, że grupa komercyjna to 16–49 lat i nie ma co się wychylać. Potem popada się w śmieszność, staje przedmiotem żartów i drwin jak te, że „program Lisa oglądają tylko emeryci". I cóż się dziwić, ciągnie swój do swego, a 54 lata Lisa to kompromitująca smuga cienia.

Publikacja: 03.07.2020 18:00

Robert Mazurek: Pastylka na gazy

Foto: Fotorzepa/ Robert Gardziński

Aha, ja wcale nie żartuję. Reklamodawców interesuje przede wszystkim grupa komercyjna – z tak zakreślonymi ramami – bo tylko ci ludzie zarabiają i wydają jeszcze pieniądze. Reszta co najwyżej odkłada na trumnę i się dziwić nie należy. Jak co taki starzec kupi, to raczej czarną sukienkę albo garnitur, a i to kartonowe, bo dla nieboszczyka nie ma się co wykosztowywać, niech na stypę zostanie. Oczywiście są i lepiej sytuowani, ale oni wszystko już mają, a Polska nie Ameryka, rejsów wypoczynkowych statkiem po Karaibach nie reklamują. Więc do odhaczenia.

Pozostało 86% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Plus Minus
Tajemnice pod taflą wody