Duch w Pałacu Sprawiedliwości

Pewien karabinier dokonujący o trzeciej w nocy obchodu dostrzegł na korytarzu kobietę ubraną na biało z czerwonym szalikiem na szyi.

Publikacja: 10.07.2020 18:00

Nowy Pałac Sprawiedliwości oddano do użytku w 2002 r. Przed nim rozciąga się olbrzymi, płaski jak st

Nowy Pałac Sprawiedliwości oddano do użytku w 2002 r. Przed nim rozciąga się olbrzymi, płaski jak stół plac, chętnie odwiedzany przez fanów skateboardingu

Foto: Getty Images

Kiedy do niej podchodził, znikała. O duchu zaczęło huczeć całe Palermo. Trzeźwiej myślący przekonywali, że facet był pewnie zmęczony albo na kacu. Koniec końców w ciągu zaledwie kilku miesięcy narodziła się jednak nowa legenda.

Co trzecia doba w hotelu gratis, dopłata do biletu lotniczego, zniżki w muzeach – w ten sposób Sycylia na nowo wabi turystów. Jak podkreślają lokalni politycy, wyspa wyszła z epidemii obronną ręką. Nello Musumeci, prezydent regionu, powtarzał w wielu wywiadach, że Sycylijczycy heroicznie walczyli z pandemią i wiele się przy okazji nauczyli. Wkrótce w Palermo powstanie ośrodek leczenia chorób zakaźnych. W przeciwieństwie do Rzymu nie było tutaj protestów przedsiębiorców, ludzie jakby mniej narzekali, z powodu pandemii na wyspie zmarło 268 osób (w całym kraju – ok. 33 tys., w regionie Lacjum – 669).

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Decyzje Benjamina Netanjahu mogą spowodować upadek Izraela
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Upadek kraju cedrów